İMPLANT DİŞ TEDAVİSİ

İMPLANT DİŞ TEDAVİSİ

Lazer ve 3D implant ve implat tedavisi ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz...

(0312) 495 20 20

Ersöz Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
İmplant Tedavisi


Günümüzde koruyucu diş hekimliği çok gelişmiştir. Bir dişin kaybına kadar geçen sürede yapılabilecek tedavi alternatifleri çoğaltılmıştır. Bu nedenle birçok vakada doğal dişin ağız içerisinde olabildiğince kalması hem biz diş hekimlerinin hemde siz hastalarımızın kaçınılmaz istediği bir gerçektir. Ancak eğer dişin çekilmesi gerekiyorsa, çekim bölgesinin rehabilitasyonu için implant tedavisi en etkin çözüm yoludur. İmplantlar birçok vakada sabit bir proteze imkan sağlar ve görünüşleri doğal diş ile aynıdır. 


İmplant Nasıl Çalışır?

Dental implant doğal dişin kökünü taklit eden, çene kemiği içerisine yerleştirilen yapay köklerdir. Daha sonra kuronlar (kaplamalar), sabit köprü protezleri veya damak protezleri için bir dayanak noktası olur.

oldukça sağlam olan implant tedavileri doğal görünümlü dişlerle siz hastalarımıza uzun yıllar estetik ve fonksiyonel anlamda hizmet eder. Eğer uzman hekimler tarafından kaliteli implantlarla çalışılıp, ağız hijyenine dikkat edilirse implantlar bir ömür boyu ağız içerisinde kullanılabilir. 

Dental İmplantın Yararları

Protein bitmiş halinin görüntüsü, hissiyatı ve kullanımı doğal dişler gibidir
İmplantlar sağlamdır ve eğer ağız hijyenine dikkat edilirse uzun yıllar hizmet eder
İmplantlar protezlere çok iyi bir alternatiftir. Tek dişlerin restorasyonundan alt üst tüm ağız sabit veya hareketli protezlere kadar kullanım alanları vardır
Dental implantlar sağlamlıklarından uzun yıllar hiçbir şey kaybetmeden kişiye ne isterse yeme güvenini verir.   Heroes Dental İmplant Yaptırabilir Mi?

Hastaların implant tedavisine uygun olabilmeleri için sağlıklı diş ve dişetlerine ve yeterli çene kemiğine sahip olmaları gerekir. Bazı durumlarda hastalara implant tedavilerinden önce cerrahi işlem gerekebilir. Bunun implantı desteklemek için mevcut kemiği sağlamlaştırmak gibi birçok örneği vardır. Bu durum ilk randevuda değerlendirilecektir. 

Dental İmplantlar Ömür Boyu Hizmet Eder mi?

Çene kemiği içerisine implant yerleştirildiği andan itibaren çalışmalardan 15 yılın sonunda %90’lık bir sağkalım oranı rapor edilmiştir. İyi bir ağız hijyeni, kontrol randevularına gelinmesi ve profesyonel yardımlarla bu oran %100’e çıkarılabilir. 

İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürmektedir?

İmplant yerleştirildikten sonra, iyileşme süreci için 3-6 ay arası beklenmelidir. Daha sonra ağız içerisinden implantların konumlarının ölçüleri alınır ve ietenilen renk, şekil ve formda diş veya dişler üretilmiş olur. Hazır olduğunda, protez dişler ağız içerisinde denenir ve onay verilirse hastaya teslim edilir. 

Randevu için +90 312 419 6969 

Online Randevu Sistemi