PORSELEN LAMİNA DİŞLER

Porselen Laminate Veneer Kron

Porselen laminate veneer kron estetiği kötü olan ön dişlerde ( diastemalı -yani aralıklı-, çapraşık, çürük vs.) dişlerden minimal aşındırma yapılarak hazırlanan ince bir tabaka halindeki porselene verilen isimdir. Özel bir porselenden imal edilen bu kaplamalar ince, yarı geçirgen bir tabakadır. Diş üzerine mükemmel bir uyum ve hassasiyetle hazırlanıp yerleştirilirler. Çoğu durumda sağlam yapıları ve bozulmayan renkleriyle, dişlere doğal bir güzellikle birlikte, doğal bir işlev de kazandırmak için yeterlidirler. Laminate kaplamalarla kendinizden emin bir şekilde gülümseyebilirsiniz!

Kullanıldığı ve kullanılmasının uygun olmadığı durumlar: 
Laminate kaplamalar temel olarak, renk değişikliklerinin giderilmesi ve belli bir dereceye kadar şekil düzeltilmesi amacıyla yapılabilirler. Renklenmelerde, beyazlatma gibi metotlarla sonuç alınmayan ileri derecedeki antibiyotik, flor vb. lekelerinde, kalıtsal yapı ve renk bozukluklarında, ayrık dişleri bitiştirmede (diastema kapamada), kırık veya aşınmış dişlerin restorasyonunda, rengi ve yapısı bozulmuş eski dolguların düzeltilmesinde, çapraşık ve eğri dişlerin düzeltilmesinde ( ortodontik tedaviye alternatif olarak) kullanlır. 
Ancak, çene bozuklukları, tırnak yeme, kalem ısırma gibi kötü alışkanlıklar ile ileri derecede dişeti tahribatlarının mevcut olduğu durumlarda uygulanmaz. Buna en iyi karar verecek olan dişhekiminizdir. 

Avantajları: 
* Estetiğin maksimumda olması.
* Tedavi süresinin kısa olması.( 2 yada 3 randevuda yepyeni bir gülüşe kavuşabilirsiniz.) 
* Kahve, çay, sigara gibi dış etkenlerle renk değiştirmemesi. 
* Işık geçirme özelliği olduğu için doğal dişten ayrılamaması. 
* Sağlam, renkleri bozulmayan ve dayanıklı malzemelerden üretilmesi. 
* Çok az kesim yapıldığından genellikle anesteziye gerek olmaması.